Posilujeme tělíčko, ať nám slouží zdravíčko

Po dobu ralizace projektu „ Vše souvisí se vším“ a tím této klíčové aktivity se perfektně vybavila rehabilitační místnost o pomůcky. Zapojeni do rehabilitace byli všichni žáci ZŠS na základě lékařského potvrzení. Díky komplexnímu vybavení se stala nedílnou součástí školního života žáků. Rehabilitace probíhala ve dvou fázích. V první probíhaly relaxační a lymfatické masáže, ve druhé jsme se zaměřovali individuálně na potřeby žáků v oblasti patologického vývoje. Zpestřením a velkou oblibou bylo cvičení na rotopedu, masážní vanička a manipulační hračky. Masážní pomůcky byly pozitivně využívány v multisenzorické místnosti. Za celou dobu se nám podařilo u některých žáků napravit nesprávné dýchání, uvědomování si správného držení skeletu, zkoordinovali jsme tělo i při jízdě na rehabilitačním kole. Při vyučovacích hodinách využíváme v co největší míře polohovací vaky, klíny či válce. Rehabilitaci považujeme za jednu z nejdůležitějších terapií, která je nedílnou součástí života člověka. Má velmi blahodárný účinek na celkovou psychiku, koncentraci i fyziologický vývoj žáků, a proto budeme pokračovat s touto aktivitou v návaznosti na ŠVP či jiný vzdělávací program. Pro správné metodické vedení této aktivity, prošli někteří pedagogové odborným školením.

Mgr. Vlasta Kovářová, Mária Filipová

Posilujeme tělíčko, ať nám slouží zdravíčko