ZTV

Po dobu realizace projektu a tím této klíčové aktivity se perfektně vybavila rehabilitační místnost o sportovní a rehabilitační pomůcky. Zapojeni do ZTV byli všichni žáci ZŠS na základě lékařského potvrzení. Díky komplexnímu vybavení se ZTV stala nedílnou součástí školního života žáků. Celá ZTV vždy probíhala dle metodického postupu. Využívali jsme i psychomotorická cvičení, motivační cvičení s padákem a jiná. Za celou dobu se nám podařilo u žáků vylepšit koncentraci pozornosti ve vyučování díky různým polohovacím pomůckám, správné sezení, dýchání, koordinace těla, posílili a protáhli jsme všechny svalové skupiny a velkého pokroku jsme dosáhli v balančním cvičení (rovnovážné cviky). Vyjímkou také nebyli imobilní žáci, kterým se taktéž zpestřila výuka a pobyt ve škole díky různým rehabilitačním a polohovacím pomůckám. Velmi příznivý vliv pro naše žáky byl pobyt ve Wellness – Horal, kde si užili nejen masáže ve velmi příjemném exotickém prostředí, ale zahráli si i bowling, prošli perličkovými bazény. Jejich úsměv a spokojenost byla tou největší odměnou, která se jim dostala díky financím z projektu „ Chci, a proto umím.“

ZTV má velmi pozitivní dopad na zdraví žáků, a proto budeme pokračovat v návaznosti na ŠVP a vřele všem doporučujeme. Taktéž v této KA se odborně vzdělalo více pedagogů.

Mgr. Vlasta Kovářová

ZTV